Tablet dla gracza jaki wybrać


Autor: kamnow465 | Kategorie: Tablet dla gracza 
Tagi: dla gracza   tablet dla gracza  
10 czerwca 2015, 16:10

Granie na tablecie może być satysfakcjonująca.

 

W sklepach dostępne są nowoczesne modele stworzone właśnie z myślą o grających– z z niestandardowym klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

 

Większość takich akcesoriów musielibyście jednak zakupić osobno , co wiąże się z kłopotami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

 

Na szczęście akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na nowoczesnych tabletach, niekoniecznie tych przeznaczonych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

 

Tablet dla grających na co zwrócić uwagę ?

 

Kupując tablet do gier należy zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 aspekty:

 

Po pierwsze.

 

Wydajność układu graficznego, w tym wydajność przy zastosowaniach 3D aplikacjach wykorzystujących 3D.

 

Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża ilość pamięci RAM – minimum 2 GB.

 

Po drugie.

 

Dokonajmy zakupu odpowiedniej wielkości ekranu. Najwygodniej gra się na urządzeniach odpowiednio dużym wyświetlaczem, które też zapewnią nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

 

Po trzecie.

 

Trzecia i ostatnia sprawa na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu. Gry zajmują sporo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na dane. Dlatego wybierajmy urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęsliwie można tanio powiększyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

 

Dla graczy zupełnie nie nadają się urządzenia posiadające mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym w sklepach sprzęcie.

 

Wszystkie wybrane elementy powinny być starannie dobrane i podobne.

 

Nie ma sensu kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

 

W gruncie rzeczy nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie wytrzyma.

 

W przypadku gier ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem tabletu gra stanie się zamiast rozrywką – harówką, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz