Kategoria

Konsola dla gracza, strona 1


Microsoft Xbox One nowa konsola dla graczy...
Autor: kamnow465 | Kategorie: Konsola dla gracza 
Tagi: microsoft xbox one   konsola dla graczy  
19 czerwca 2015, 15:35

Najnowsza konsola Xbox ONE zaprezentowana na targach E3 w Kaliforni jest godnym następcą swojej starszej siostry konsoli leciwej Xbox 360 Kinect musi pozbyć się jego " dziecięcych przypadłości" z wczesnego okresu produkcji . Oznacza to lepszą w porównaniu z poprzednikiem dbałość o detale oraz jakość i wydajność użytych podzespołów. Ma być odzewem na nową konsolę Sony PlayStation 4 , ale jak już aktualnie wiadomo z nieznacznie zubożonym potencjałem graficznym.

 

Centrum nowego Xboxa jest procesor AMD Jaguar taktowany częstotliwością 1,6 GHz - bardzo podobnym do tego zastosowanego w nowej PS4. Ma to znacząco ułatwić pracę producentom gier na obie platformy .

 

Za grafikę w nowej konsoli decyduje odnowiony układ graficzny AMD serii 7000 - odpowiednik nowego układu 7790 wykorzystujący technologię 28 nm Graphics Core Next (GCN) , podczas, gdy w nowej Playstation 4 pojawił się skrojony "na miarę" nowy chip AMD wykorzystujący technologię 18 nm (GCN) - prawdopodobnie 7850 charakteryzujący się nieznacznie wyższą wydajnością w grach.

 

Oba urządzenia mają 8 GB pamięci operacyjnej , jednakże w nowej PS4 jest to pamięć GDDR5 dzielona pomiędzy system i grafikę w celu przyśpieszenia wykonywania operacji graficznych , natomiast w nowym Xboxie pojawiła się osobna pamięć systemu i osobna pamięć układów graficznych - co jest skłonem w kierunku większej uniwersalności sprzętu - nawet kosztem oddania pola konkurentowi w temacie samych gier. Więcej dokładnych informacji na temat najnowszej konsoli Xbox One znajdziecie Państwo na stronie PS3info.pl - blog o konsolach Xbox