Archiwum sierpień 2015


Laptop dla gracza co wybrać
Autor: kamnow465 | Kategorie: Laptop dla gracza 
Tagi: laptop dla gracza  
08 sierpnia 2015, 10:37

W wielu kręgach panuje przekonanie, że do grania nadają się lepiej komputery domowe.

 

Czy jest to słuszne?

 

W pewnym sensie jest w tym sporo prawdy – stacjonarny komputer łatwiej amieniać i ulepszać. Nie kosztuje to doprawdy wiele.

 

Łatwiej po pewnym czasie zmodernizować nam urządzenie do gry do wymagań jakie stawia nam nowe, dostępne aktualnie na rynku programy.

 

Ale również notebook może okazać się świetnym sprzętem do rozrywki , który będziecie mogli wykorzystać do tego celu.

 

Jak wybrać najlepszego notebooka dla gracza?

 

W pierwszej chwili zastanówmy sią jaka karta graficzna i procesor. To one mają podstawowe znaczenie i powinny być możliwie najlepsze, jeśli macie zamiar grać w wymagające gry.

 

Nie ma co oszczędzać, podobnie jak nie ma sensu płacić za tylko w jeden z tych komponentów!

 

Pamiętajcie też, że w ich przypadku nie będzie można nic już zmieniać – są one zamontowane w notebooku na stałe!

 

Następny, to matryca. Dla graczy wybierajcie laptopy sporych rozmiarów, 15 lub 17 calowe, najlepiej z matrycą matową, która nie męczy wzroku i nadaje się do grania w różnych warunkach.

 

Jeśli macie odpowiedni zasób gotówki , to wybierzcie te z ekranem FullHD, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza.

 

Zarówno dysk solid i pamięć RAM, są to elementy, które możecie w miarę potrzeb rozbudowywać, ale już na absolutny początek minimum są 4GB Ram i dysk 500GB.

 

Posiadając większy budżet warto zainwestować w ten z nową technologią SDD, który jest dużo wydajniejszy i pobiera mniej energii.

 

Jeśli zastanawiamy się nad kwestie wygody, możecie rozejrzeć się za laptopami z dedykowanymi dla garczy specjalnymi klawiaturami, wyposażonymi w dodatkowe klawisze ułatwiające nawigowanie w ulubionej grze , czy z podświetlanymi klawiszami.

 

Niestety słabą stroną laptopów jest słaba jakość dźwięku – będziecie niestety musieli zaopatrzyć się w dodatkowe słuchawki dla grających (rozpiętość ich cen sięga od 100 do nawet 500 złotych) lub zainwestować w zewnętrzne głośniki.

 

W przypadku graczy dobrze sprawdzają się systemy wielokoanałowego dźwięku. Grający najczęściej wybierają głośniki 3 lub 5 kanałowe.