Archiwum czerwiec 2015


Microsoft Xbox One nowa konsola dla graczy...
Autor: kamnow465 | Kategorie: Konsola dla gracza 
Tagi: microsoft xbox one   konsola dla graczy  
19 czerwca 2015, 15:35

Najnowsza konsola Xbox ONE zaprezentowana na targach E3 w Kaliforni jest godnym następcą swojej starszej siostry konsoli leciwej Xbox 360 Kinect musi pozbyć się jego " dziecięcych przypadłości" z wczesnego okresu produkcji . Oznacza to lepszą w porównaniu z poprzednikiem dbałość o detale oraz jakość i wydajność użytych podzespołów. Ma być odzewem na nową konsolę Sony PlayStation 4 , ale jak już aktualnie wiadomo z nieznacznie zubożonym potencjałem graficznym.

 

Centrum nowego Xboxa jest procesor AMD Jaguar taktowany częstotliwością 1,6 GHz - bardzo podobnym do tego zastosowanego w nowej PS4. Ma to znacząco ułatwić pracę producentom gier na obie platformy .

 

Za grafikę w nowej konsoli decyduje odnowiony układ graficzny AMD serii 7000 - odpowiednik nowego układu 7790 wykorzystujący technologię 28 nm Graphics Core Next (GCN) , podczas, gdy w nowej Playstation 4 pojawił się skrojony "na miarę" nowy chip AMD wykorzystujący technologię 18 nm (GCN) - prawdopodobnie 7850 charakteryzujący się nieznacznie wyższą wydajnością w grach.

 

Oba urządzenia mają 8 GB pamięci operacyjnej , jednakże w nowej PS4 jest to pamięć GDDR5 dzielona pomiędzy system i grafikę w celu przyśpieszenia wykonywania operacji graficznych , natomiast w nowym Xboxie pojawiła się osobna pamięć systemu i osobna pamięć układów graficznych - co jest skłonem w kierunku większej uniwersalności sprzętu - nawet kosztem oddania pola konkurentowi w temacie samych gier. Więcej dokładnych informacji na temat najnowszej konsoli Xbox One znajdziecie Państwo na stronie PS3info.pl - blog o konsolach Xbox

Tablet dla gracza jaki wybrać
Autor: kamnow465 | Kategorie: Tablet dla gracza 
Tagi: dla gracza   tablet dla gracza  
10 czerwca 2015, 16:10

Granie na tablecie może być satysfakcjonująca.

 

W sklepach dostępne są nowoczesne modele stworzone właśnie z myślą o grających– z z niestandardowym klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

 

Większość takich akcesoriów musielibyście jednak zakupić osobno , co wiąże się z kłopotami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

 

Na szczęście akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na nowoczesnych tabletach, niekoniecznie tych przeznaczonych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

 

Tablet dla grających na co zwrócić uwagę ?

 

Kupując tablet do gier należy zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 aspekty:

 

Po pierwsze.

 

Wydajność układu graficznego, w tym wydajność przy zastosowaniach 3D aplikacjach wykorzystujących 3D.

 

Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża ilość pamięci RAM – minimum 2 GB.

 

Po drugie.

 

Dokonajmy zakupu odpowiedniej wielkości ekranu. Najwygodniej gra się na urządzeniach odpowiednio dużym wyświetlaczem, które też zapewnią nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

 

Po trzecie.

 

Trzecia i ostatnia sprawa na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu. Gry zajmują sporo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na dane. Dlatego wybierajmy urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęsliwie można tanio powiększyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

 

Dla graczy zupełnie nie nadają się urządzenia posiadające mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym w sklepach sprzęcie.

 

Wszystkie wybrane elementy powinny być starannie dobrane i podobne.

 

Nie ma sensu kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

 

W gruncie rzeczy nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie wytrzyma.

 

W przypadku gier ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem tabletu gra stanie się zamiast rozrywką – harówką, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.