Najnowsze wpisy, strona 1


Konsola Playstation 4 specyfikacja
Autor: kamnow465 | Kategorie: Konsola dla gracza 
Tagi: konsola   playstation 4  
05 lipca 2015, 09:35

Konsola PS4 zgodnie z uwagami konstuktorów została zaprojektowana przez graczy dla innych graczy.

 

Od samego dnia premiery podbiła serca i rozumy grających dając im wiele nowych i wspaniałych przeżyć niedostępnych na konsolach starszego pokolenia. Skupiła się bowiem głównie na satysfakcji grających, tak jak tego od niej oczekiwali, zdecydowanie bardziej niż jak jej antagonistka Xbox One na uzyskaniu dostępu do innych mediów w postaci internetu, filmów czy muzyki. Turaj gracz stoi na pierwszym miejscu.

 

Sony PS4 to aktualnie najbardziej wydajna konsola do gier dostępna na naszym rynku. Ale nie tylko rolę urządzenia do gier może pełnić, ale także pełnoprawnego komputera domowego.

 

Wygodnie pograsz na niej w doskonałe gry, zobaczysz w sieci nowy film, pograsz ze znajomymi w gry sieciowe poprzez PlayStation Network, czy w ostateczności podzielisz się swoimi przeżyciami bezpośrednio poprzez Fecebooka, czy Twittera.

 

Po dokupieniu dodatkowych akcesoriów jak następny pad bezprzewodowy, Sony PS4 Kinect oraz ładowarki i uzupełnieniu o kilka tytułów gier staje się kompletnym domowym systemem rozrywki, umożliwiając nie tylko samodzielne granie, ale także pełną rozrywkę poprzez Internet przy uczestnictwie innych grających.

 

Mocne strony:

 

- wysoka jakość wykonania

- intuicyjność i prostota obsługi

- dobra usługa PlayStation Plus

- doskonały pad DualShock 4

- bardzo mocna karta graficzna

- możliwość gry w trybie zdalnym

- bardziej wydajny układ graficzny niż w Xbox One

- dużo szybkiej pamięci GDDR5 - 32 razy więcej niż w PS3

 

Słabe strony - naprawdę krótka lista:

 

- jeszcze krótka lista gier

- brak funkcji przesyłu multimediów DLNA - obecnej w PS3

- brak odtwarzacza MP3

- mała pojemność akumulatora w padzie DualShock 4

Microsoft Xbox One nowa konsola dla graczy...
Autor: kamnow465 | Kategorie: Konsola dla gracza 
Tagi: microsoft xbox one   konsola dla graczy  
19 czerwca 2015, 15:35

Najnowsza konsola Xbox ONE zaprezentowana na targach E3 w Kaliforni jest godnym następcą swojej starszej siostry konsoli leciwej Xbox 360 Kinect musi pozbyć się jego " dziecięcych przypadłości" z wczesnego okresu produkcji . Oznacza to lepszą w porównaniu z poprzednikiem dbałość o detale oraz jakość i wydajność użytych podzespołów. Ma być odzewem na nową konsolę Sony PlayStation 4 , ale jak już aktualnie wiadomo z nieznacznie zubożonym potencjałem graficznym.

 

Centrum nowego Xboxa jest procesor AMD Jaguar taktowany częstotliwością 1,6 GHz - bardzo podobnym do tego zastosowanego w nowej PS4. Ma to znacząco ułatwić pracę producentom gier na obie platformy .

 

Za grafikę w nowej konsoli decyduje odnowiony układ graficzny AMD serii 7000 - odpowiednik nowego układu 7790 wykorzystujący technologię 28 nm Graphics Core Next (GCN) , podczas, gdy w nowej Playstation 4 pojawił się skrojony "na miarę" nowy chip AMD wykorzystujący technologię 18 nm (GCN) - prawdopodobnie 7850 charakteryzujący się nieznacznie wyższą wydajnością w grach.

 

Oba urządzenia mają 8 GB pamięci operacyjnej , jednakże w nowej PS4 jest to pamięć GDDR5 dzielona pomiędzy system i grafikę w celu przyśpieszenia wykonywania operacji graficznych , natomiast w nowym Xboxie pojawiła się osobna pamięć systemu i osobna pamięć układów graficznych - co jest skłonem w kierunku większej uniwersalności sprzętu - nawet kosztem oddania pola konkurentowi w temacie samych gier. Więcej dokładnych informacji na temat najnowszej konsoli Xbox One znajdziecie Państwo na stronie PS3info.pl - blog o konsolach Xbox

Tablet dla gracza jaki wybrać
Autor: kamnow465 | Kategorie: Tablet dla gracza 
Tagi: dla gracza   tablet dla gracza  
10 czerwca 2015, 16:10

Granie na tablecie może być satysfakcjonująca.

 

W sklepach dostępne są nowoczesne modele stworzone właśnie z myślą o grających– z z niestandardowym klawiszy, czy dodatkowymi akcesoriami.

 

Większość takich akcesoriów musielibyście jednak zakupić osobno , co wiąże się z kłopotami jeśli chodzi np. o serwisowanie.

 

Na szczęście akcesoria dostępne są do różnych modeli, a granie na nowoczesnych tabletach, niekoniecznie tych przeznaczonych do gier nie będzie gorszym doświadczeniem.

 

Tablet dla grających na co zwrócić uwagę ?

 

Kupując tablet do gier należy zwrócić uwagę przede wszystkim na 3 aspekty:

 

Po pierwsze.

 

Wydajność układu graficznego, w tym wydajność przy zastosowaniach 3D aplikacjach wykorzystujących 3D.

 

Szczególnie w tych przypadkach musimy dokonać zakupu tabletu z procesorem przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, czy duża ilość pamięci RAM – minimum 2 GB.

 

Po drugie.

 

Dokonajmy zakupu odpowiedniej wielkości ekranu. Najwygodniej gra się na urządzeniach odpowiednio dużym wyświetlaczem, które też zapewnią nam obraz lepszej jakości – tablet, który ma służyć do grania powinien mieć ekran 9-10 calowy.

 

Po trzecie.

 

Trzecia i ostatnia sprawa na jaką należy zwrócić uwagę to pamięć tabletu. Gry zajmują sporo miejsca, będzie potrzebne więc sporo pamięci na dane. Dlatego wybierajmy urządzenia z pamięcią RAM 2 lub 4 GB oraz przynajmniej 16 GB pamięci typu Flash. Tą pamięć szczęsliwie można tanio powiększyć za pomocą wszechobecnych kart SD.

 

Dla graczy zupełnie nie nadają się urządzenia posiadające mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej, a te występują jeszcze czasami na rynku w najtańszym w sklepach sprzęcie.

 

Wszystkie wybrane elementy powinny być starannie dobrane i podobne.

 

Nie ma sensu kupować urządzenia, który ma dobrą grafikę, ale słaby procesor, czy mało pamięci.

 

W gruncie rzeczy nigdy tego nie wykorzystacie – jeden element nie wytrzyma.

 

W przypadku gier ma to ogromne znaczenie, jeśli nie wybierzecie najlepszego i to pod każdym względem tabletu gra stanie się zamiast rozrywką – harówką, z ciągle zacinającą się grafiką, lub gra w ogóle się nie włączy.